Badania na Jurze 2014

W związku z odmową zgody na badania w jaskini Stajnia ze strony właściciela terenu, w tym roku będziemy prowadzili badania na terenie Ostoi Kroczyckiej, w malowniczym zakątku Jury. Naszym celem będzie przeprowadzenie sondaży archeologicznych w nowoodkrytych jaskiniach i schroniskach skalnych. Spodziewamy się śladów osadniczych ze starszej i młodszej epoki kamienia.


Nasza baza jest zlokalizowana na terenie Ośrodka Harcerskiego KH Zawiercie w Kostkowicach, tuż nad zalewem. Będziemy mieszkali w domkach kempingowych, na miejscu jest dostępny węzeł sanitarny z prysznicami i kuchnia. Uwaga, domki nie są ogrzewane - proszę wziąć ze sobą ciepłe rzeczy i ciepłe śpiwory, bo noce we wrześniu mogą być chłodne. Wszystkie informacje nt. bazy, w tym mapka i informacje nt. dojazdu dostępne są tu: http://www.baza.zawiercie.zhp.pl/

Oprócz śpiworów bierzemy standardowe wyposażenie archeologa, czyli rękawice robocze, kalosze, dobrą odzież przeciwdeszczową itp.

Z uwagi na perturbacje, spowodowane koniecznością zmiany celu badań i związane z tym ograniczenia budżetowe, w wykopaliskach mogą wziąć udział jedynie osoby, które realizują podstawową praktykę. Wolontariuszy i osoby, które wybierały się na badania dodatkowe zapraszam za rok.