Rekrutacja 2017

Serdecznie zapraszamy na studia archeologiczne I i II stopnia w Katedrze Archeologii IHiSM Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasza jednostka prowadzi badania na wielu stanowiskach archeologicznych.

Naszą specjalnością jest archeologia obszarów leżących wokół Bałtyku, badania podwodne, archeologia lotnicza i teledetekcja, GIS oraz nowoczesne metody badawcze. Autorski program studiów wprowadza w zagadnienia różnych okresów, od nowożytnej archeologii miejskiej, poprzez fascynujący świat Wikingów i Słowian, aż po najdawniejsze dzieje, gdy Europą niepodzielnie władali neandertalczycy.

Nasi studenci uczą się nie tylko z podręczników, ale czynnie uczestniczą w przygodzie z archeologią, zdobywając wiedzę o przeszłości. Program studiów przygotowaliśmy w taki sposób, by poza gruntownym i nowoczesnym wykształceniem archeologicznym zapewnić naszym absolwentom wiedzę przydatną i cenną na każdym rynku pracy. Dlatego poza ogólnym wykształceniem humanistycznym zapewniamy też naukę technik komputerowego przetwarzania danych, statystyki, oraz obsługi Systemów Informacji Geograficznej. Interesujące możliwości na rynku pracy zapewniają też obecne w programie studiów elementy zarządzania dziedzictwem kulturowym i archeoturystyka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty dydaktycznej:

Studia licencjackie:

O przyjęciu decyduje konkurs świadectw na podstawie algorytmu, do którego brane są pod uwagę oceny z przedmiotów: 1) Język polski, 2) Język obcy nowożytny, 3) Jeden z następujących przedmiotów do wyboru: historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki

Studia magisterskie:
Na studia II stopnia przyjmowani będą absolwenci studiów I stopnia. O kolejności na liście przyjętych decydować będzie ocena na dyplomie ukończenia studiów I stopnia.'

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące rekrutacji lub programu studiów napisz e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej o profilu naszej Katedry, ofercie dydaktycznej i informacjach przydatnych kandydatom dowiesz się z tych linków: